Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

SUN-GUARD 90

SUN-GUARD 90, tarımsal amaçlı üretilen ve on yıllardır kullanılan ilk kaolin kili markası olup, Amerika’da

SUN-GUARD CHEMICAL COMPANY, INC. tarafından üretilmektedir.

 

Ürün çeşitliliğini artırmak açısından, çiftçilerimize SunShader markamızın yanında SUN-GUARD 90 markasını da sunmaktan gururluyuz.

 

Firmamız SUN-GUARD 90 marka kaolinin Türkiye’deki tek ithalatçısıdır.

 

SUN-GUARD 90, OMRI sertifikası' na sahip olup, organik tarım üreticileri tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

 

SUN-GUARD 90 markalı ürün Amerika’da, Kaliforniya Üniversitesi ve çeşitli kuruluşlar tarafından yıllarca test edilmiş ve oldukça başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Bu çalışmalardan bazıları aşağıda özetlenmiştir.

 

   1. Kaliforniya Üniversitesi’ nde Pomologist (bitki yetiştirme uzmanı) olarak çalışan Gene Serr tarafından yapılan testlerde, SUN-GUARD 90 kaolin kili uygulaması cevizde belirgin kalite artışı sağlamış ve solgunluk hastalığını (branch wilt) geriletmiştir.

   2. Kaliforniya Üniversitesi Visalia Cooperative Extension Servisi’nden Jack Foot’un SUN-GUARD 90 kaolin kili ile ceviz üzerinde yapmış olduğu çalışmada fotosentez artışı 31°C sıcaklıkta %19 oranında gerçekleşmiştir.

   3. Kaliforniya Üniversitesi Fresno Cooperative Extension Servisi’inden Todd Brown’un ceviz ile ilgili yapmış olduğu çalışmada,
    SUN-GUARD 90
    kaolin kilinin diğer kimyasal ilaçlara göre 2 kat etkili olduğu görülmüştür.

   4. Kaliforniya Üniversitesi Chico Cooperative Extension Servisi’nden Floyd Perry’nin ceviz ile ilgili yapmış olduğu çalışmada,
    SUN-GUARD 90
    kaolin kilinin yemiş kalitesinde belirgin artış sağladığı görülmüştür.

   5. Kaliforniya Üniversitesi Indio Cooperative Extension Servisi’nden Dean Hulsey’in mandalina ile ilgili yapmış olduğu çalışmada, SUN-GUARD 90 kaolin kilinin meyve tutumunda %7’lik artış, daha büyük meyve oluşumu ve güneş yanığı zararında %30 düşme görüldüğü tespit edilmiştir.

   6. Kaliforniya Üniversitesi Indio Turunçgil Araştırma Servisi tarafından yapılan çalışmada bitki gelişimi üzerinde zararlı bir etkisinin olmadığı gözlenmiştir.

   7. Kaliforniya Üniversitesi Sulama Departmanı tarafından yeşil fasulye (snap bean) ve turunçgiller ile yapılan bir çalışmada,
    SUN-GUARD 90
    kaolin kili uygulamasının terlemeye karşı etkili olduğu ve terlemeyi (bitkinin su kaybını) %20-22 oranında azalttığı gözlemlenmiştir.

   8. Kaliforniya Üniversitesi Fresno Cooperative Extension Servisi’inden Don May’in domates ile ilgili yaptığı bir çalışmada,
    SUN-GUARD 90
    kaolin uygulanmış domateslerde %2 güneş yanıklığı, SUN-GUARD 90 kaolin kili uygulanmamış domateslerde %12 güneş yanığı olduğu görülmüştür.

    Sun-Guard_domates uygulama
   9. Kaliforniya Üniversitesi Hunt-Wesson Konserve Yapım Merkezi’nde yapılan bir çalışmada SUN-GUARD 90 kaolin kili uygulamasının meyvedeki suda çözünebilir katı madde miktarını (briks değeri) artırdığı görülmüştür.
   10. Kaliforniya Üniversitesi Richter Kardeşler Çiftliği’nde 400 dönümlük bir domates deneme üretim alanında yapılan çalışmada, SUN-GUARD 90 kaolin kili uygulamasının domates verimini dönüm başına 750 kg (3 tons per acre.) artırdığı tespit edilmiştir.

   11. Kaliforniya Üniversitesi Visalia ve Bakersfield, Cooperative Extension Servisi’nden Steve Sibbett’in Granny Smith elmaları ile yaptığı çalışmada, SUN-GUARD 90 kaolin kilinin meyvenin albenisinde %12, pazara gönderilen paketlenebilir ürün miktarında %5,5 ve 6 haftalık soğuk hava deposunda muhafaza sonrasında paketlenebilir ürün miktarında fazladan bir %3’lük daha artış olduğu tespit edilmiştir.

Ürünle ilgili ayrıntılı bilgi ve OMRI sertifikası' na Belgeler başlığından ulaşabilirsiniz.

 

SUN-GUARD 90  27.24 kg lık paketler halinde satışa sunulmuştur.

   

Copyright © 2012 www.sun-shader.com
Web Tasarım: Mehmet SARICAN